Ze stěhování nikdo radost nemá, ale vyhnout se tomu taky nelze. A aby se přesun obzvláště velkých a těžkých věcí nestal postrachem, stačí držet se několika dobře míněných rad, tipů a zkušeností.
Běžné stěhování
Jestliže se chystáte na stěhování do úplně nového bytu nebo domku, bez pomoci stěhováků se zřejmě neobejdete, i když pomocné ruce známých a blízkých se určitě také hodit budou, ať už při samotném balení, vybalování nebo při zapojování spotřebičů apod.
V žádném případě ze sebe nedělejte hrdinu a nepřeceňujte své síly. Ono se může zdát jako prkotina přestěhovat pár kousků nábytku, ale pokud nejste vytrénovaní, pak vás i pár takových drobností během několika málo hodin může pěkně odrovnat.
Břemena nad půl tuny
Pokud máte v plánu stěhovat břemena o velké hmotnosti, pak budete navíc potřebovat speciální techniku, která zvládne přesunout např. i strojní zařízení. U věcí, které mají hmotnost kolem půl tuny nebo více, se obraťte na zkušenou firmu, která k tomu má vybavení a také proškolený a profesionální personál.
I tak ale nemusíte čekat v koutku a nechat vše na najaté firmě. Důležitá je i příprava a tu se rozhodně nevyplácí podceňovat.
1. Změřit a alespoň přibližně odhadnout váhu stěhovaného břemena
2. Sdělit případné komplikace, ke kterým by mohlo dojít, najaté společnosti (úzké schodiště, nízké stropy)
3. Pokud si nejste zcela jisti, požádejte nejprve o návštěvu pracovníka společnosti, které stěhování chcete zadat
4. Důležité je, abyste měli vyhrazené místo pro zaparkování vozu, pokud možno co nejblíže vchodu
Vybrat tu správnou a osvědčenou firmu vám pomohou recenze na internetu nebo zkušenosti někoho z blízkého okolí. Také je dobré porovnat jednotlivé cenové nabídky, je zbytečné abyste za stejnou službu platili více než musíte. V ceně se také odrazí to, z jakého místo a kam budete chtít předmět převézt.