Bydlíte v kladenském bytě na Bressoně, na Ostrovci nebo na Okrsku 0, který jste získali po rodičích či prarodičích, a chtěli byste mu vtisknout odlišný ráz od toho, co vám nabízí jeho současná dispozice? Plánujete zároveň jeho rekonstrukci, co se týče některých technických záležitostí? Pak se nacházíte ve vysloveně výhodné pozici, neboť začínáte od píky a nejste nuceni demontovat, vynášet a stěhovat původní vybavení.
Začněte elektroinstalací – je-li v bytě ještě elektřina v hliníku, nechte ji kompletně vyměnit a zároveň si rozmyslete, kde budou nové zásuvky a svítidla. To už byste ovšem mohli kontaktovat bytového architekta z Prahy, který si vyfotografuje stávající prostory a předloží několik návrhů bytového vybavení, což pak usnadní i plánování rozmístění elektroinstalačních prvků.
Voda, topení, plyn – v další fázi se zaměřte na instalatérské práce. Bude třeba zkontrolovat či rekonstruovat rozvody vody, odpadů a topení, což obnáší práce v kuchyni, v koupelně, na toaletě a ve všech prostorách, co se týče rozmístění radiátorů. Jistou možností je také podlahové vytápění. Bytový architekt vám může vypomáhat s návrhem nové kuchyně i koupelny, což pak usnadní proces umístění vodovodních baterií, kuchyňského dřezu, sprchového koutu či vany.
Okna a dveře – interiérový designér může promluvit i do pořízení nových oken a dveří, zejména co se týče designu. Jde o to, aby tyto prvky dobře ladily s ostatním bytovým vybavením a nebylo to uvnitř příliš „přeplácané“.
Podlahové krytiny – s bytovým architektem lze konzultovat instalaci vhodných podlahových krytin, získáte tím větší přehled, co je možné či nemožné v bytě mít, a zjistíte, co by pro vás bylo nejvhodnější. Kromě klasických parket a palubek to může být například plovoucí podlaha, bambusová podlaha, kamenná či keramická dlažba, japonská rohož Tatami, korek, marmoleum, vinyl, lité podlahy či metrážové koberce z vlny či polyesteru.